W ostatnich latach gotowanie stało się bardzo modne i nie jest ono już kojarzone w klasyczną kurą domową. Kobiety chętnie gotują w domu, szczególnie jeżeli mają do dyspozycji profesjonalny sprzęt w postaci dobrych garnków.

Ile elementów mają zestawy garnków?

zestaw garnków wmfDo przyrządzania większości potraw, potrzebne są odpowiednie naczynia i przybory kuchenne. Nie usmażymy kotleta bez patelni, a zupy nie zrobimy bez garnka, dlatego koniecznie trzeba się zaopatrzyć w zestaw garnków WMF. Mamy w nim wszystkie niezbędne naczynia, które posłużą do wykonania każdej potrawy. Znajdują się w nim garnki o małej i dużej pojemności, patelnie i rondelki. Najmniejszy zestaw posiada cztery elementy, a największy może ich mieć nawet dwanaście. Każdy garnek posiada własną pokrywkę z nienagrzewającym się uchwytem do trzymania. Wszystkie naczynia zostały wykonane ze stali nierdzewnej, a pokrywki ze szkła hartowanego. Garnki mogą być używane na klasycznej kuchence gazowej, elektrycznej i indukcyjnej. Ponadto materiał z jakiego są wykonane, jest odporny na bardzo wysokie temperatury, dzięki czemu możemy w garnkach też zapiekać jedzenie w piekarniku. Dzięki specjalnie wyprofilowanym brzegom, łatwo przelewać płyny z garnka do garnka bez obawy o rozlanie. Duże, wygodne uchwyty do trzymania garnków, ułatwiają ich przenoszenie kiedy posiadają jakąś zawartość. Garnki WMF możemy myć pod bieżącą wodą, lub w zmywarce. Ich użytkowanie jest bardzo ekonomiczne, bo dzięki podwójnemu dnie, długo utrzymują temperaturę potrawy.

Kupując zestaw oszczędzamy około dwadzieścia procent i mamy od razu wszystkie niezbędne garnki. Jedyne czego nam będzie brakować, to podstawowe przybory do mieszania i przygotowywania jedzenia. Garnki najtaniej kupimy w sklepie internetowym producenta.