Niestety nie każda osoba niepełnosprawna jest zdolna, by obsługiwać tradycyjny wózek inwalidzki. Może mieć na to wpływ wiele czynników, ale tym decydującym jest podeszły wiek, a wtedy, jak wiadomo, nie ma się już tyle sił, by pchać wózek siłą mięśni przez podjazdy i nierówności.

Solidne trójkołowe skutery elektryczne

skuter elektryczny trójkołowyW takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na zakup skutera elektrycznego. Dlaczego? Ponieważ są to pojazdy bezpieczne, komfortowe i bardzo wydajne. Ich konstrukcja może opierać się na trzech lub czterech kołach, jednakże te pierwsze są lżejsze, bardziej zwrotne i znacznie lepiej radzą sobie w mieście. Nie ma się zatem czemu dziwić iż to właśnie one cieszą się największą popularnością. Skuter elektryczny trójkołowy jest zasilany bardzo pojemnym akumulatorem, dzięki czemu można nim pokonać dystans od 40 do nawet osiemdziesięciu kilometrów. Jest to sporo więcej niż osobie niepełnosprawnej potrzeba na co dzień, ale w sam raz, gdy zabiera się ją na np. górską wycieczkę. Taki pojazd może pokonywać wzniesienia o sporym nachyleniu, jak również wszelkie nierówności, przeszkody terenowe oraz krawężniki. Jego zawieszenie jest odpowiednio wysokie, co przeciwdziała uszkodzeniu skutera w wyniku uszkodzeń mechanicznych. Wielu producentów dodaje do skuterów zapasowy akumulator, dzięki czemu, na długiej wyprawie, można wymienić ten już wyczerpany, zamiast spędzać kilka godzin na jego ładowaniu.

Najlepszą ofertę, bo najbardziej bogatą, ofertę takich pojazdów mają internetowe sklepy medyczne. Co prawda tych renomowanych nie jest wiele, ale ich asortyment w pełni wystarczy, by dokonać najbardziej optymalnego wyboru. Każdy skuter objęty jest podstawową, dwuletnią gwarancją, którą można przedłużyć do pięciu lub siedmiu lat – w zależności od oferty producenta.