Istnieje wiele miejsc, gdzie niezbędne jest nowoczesne i przejrzyste zarządzanie zdeponowanymi kluczami. Mogą być to na przykład biurowce, hotele czy przeróżne firmy. Z pomocą przychodzą nam firmy, oferujące zaawansowane technologicznie depozytory, które są sterowane za pomocą centralnego oprogramowania. Dzięki tego rodzaju urządzeniom, zarządzanie kluczami staje się niezwykle proste.

Zaawansowany technologicznie depozyt kluczy

depozytor kluczyUrządzenia deponujące klucze są nastawione przede wszystkim na dostęp autoryzowanych użytkowników. Oznacza to, że nie jest możliwe otwarcie depozytu przez osoby niepowołane, a cały proces autoryzacji odbywa się za pomocą technik cyfrowych. Użytkownicy muszą więc wpisywać kod PIN, zbliżać do czytnika kartę lub korzystać z czytnika biometrycznego. Wszystkie te zabezpieczenia mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i wyeliminowanie ryzyka odbioru kluczy przez osoby niepowołane. Depozytor kluczy jest także wyposażany w specjalny ekran, który pokazuje pełny audyt zdarzeń, oraz informuje nas o aktualnym przebiegu autoryzacji. Nowoczesne depozytory są także wyposażane w zasilanie awaryjne, które gwarantuje możliwość odbioru kluczy nawet podczas niespodziewanej awarii zasilania. Systemy depozytorów sporządzają także kopie zapasowe danych na kartę SD. Dzięki temu wyeliminowane zostaje ryzyko ich utraty podczas awarii zasilania. Nowoczesne depozytory to jedyne rozwiązanie dla miejsc, w których przechowywana jest duża ilość kluczy.

Oprócz samego urządzenia deponującego równie ważną funkcję spełniają oprogramowania, które są sercem całego systemu. To one zarządzają danymi i pozwalają na całodobową pracę skrytek i depozytu kluczy. Dzięki temu system depozytów jest niezawodny i niezwykle zaawansowany technologicznie.