Kiedy najczęściej pierzemy dywany? Jak pokazują statystyki robimy to najczęściej przed świętami Wielkanocnymi i przed świętami Bożego Narodzenia. To zupełnie naturalne, ponieważ to właśnie te święta od zawsze kojarzą nam się ze świątecznymi porządkami. Wypranie dywanów jest wówczas koniecznością. Coraz więcej osób decyduje się zatrudnić w tym czasie firmę sprzątającą.

Profesjonalnie wyprany dywan wygląda jak nowy

kompleksowe pranie dywanów w jeleniej górzeOdnośnie świątecznych zwyczajów Polaków przeprowadzonych zostało całkiem sporo różnego rodzaju badań statystycznych. Jasno z nich wynika, że sprzątaniem zajmujemy się najczęściej samodzielnie. To jest chyba kwestią naszej mentalności, ale widać też, że ulega ona zmianie na przełomie ostatnich lat. Coraz chętniej korzystamy bowiem z usług firm sprzątających i piorących. I właśnie w kwestii prania dywanów nasze podejście mocno się w ostatnim czasie zmieniło. Wolimy bowiem wynająć firmę oferującą kompleksowe pranie dywanów w Jeleniej Górze niż prać je samodzielnie. Zmiana ta nie jest spowodowana lenistwem czy niechęcią do tej czynności. Chodzi po prostu o to, że bez odpowiedniego urządzenia piorącego nie jesteśmy w stanie samodzielnie bardzo dokładnie wyprać dywanu. A firmy piorące czy sprzątające dysponują takimi urządzeniami i specjalnymi środkami czystości. Profesjonalnie wyprany dywan będzie wyglądał jak nowy. I to jest argument, który skłania Nas do tego, żeby zlecić tą czynność jakiejś firmie.

Dokładne wypranie dywanu polega na tym, żeby wykonać tą czynność jak najmniej inwazyjnie dla materiału, z którego dywan jest zrobiony. Nie można go zbytnio namoczyć, a po wypraniu trzeba go dokładnie wysuszyć. Takie funkcje mają specjalne urządzenia piorące, którymi posługują się firmy. Dywan zrasza się środkiem czyszczącym, pierze się go a następnie dokładnie osusza.