Realizacja różnego rodzaju schodów to jedno z zadań należących do firm ślusarskich. Takie firmy montują schody zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Dotyczy to nie tylko domów jednorodzinnych, ale też wielu innych budynków, w których schody są niezbędne.

Schody zewnętrzne i wewnętrzne, czyli rodzaje usług ślusarskich

usługi ślusarskie w KrakowieSchody wykonywane są całkowicie – czyli wraz z balustradami schodowymi oraz odpowiednio dobranymi poręczami. Schody wykonywane są najczęściej z materiału, jakim jest stal. Takie schody muszą zostać ocynkowane ogniowo oraz pomalowane na odpowiedni kolor. Ocynkowanie sprawia, że schody nie będą niszczeć, a to jest szczególnie ważne w przypadku schodów zewnętrznych, które są narażone na różne czynniki atmosferyczne. Stopnie tworzone są jako stopnie systemowe albo mają charakter krat wciskanych. W przypadku schodów wewnętrznych wybór jest znacznie większy. Tutaj większość zleceń tworzona jest również z balustradami. Wewnątrz budynków schody tworzone są praktycznie wyłącznie ze stali nierdzewnej. To właśnie stal nierdzewna jest w stanie idealnie wkomponować się w wykończenia drewniane. Dodatkowo tworzone są również schody ze stali konstrukcyjnej. Jeśli chodzi o takie usługi ślusarskie w Krakowie, to schody tworzone są albo według własnego projektu danej firmy, albo też wykonywane są według projektu, który zostaje dostarczony firmie ślusarskiej z zewnątrz. Zawsze warto zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami konkretnej firmy ślusarskiej i ocenić, czy takie projekty w ogóle nas interesują. Schody muszą idealnie wkomponować się w całość aranżacji w domu czy innym budynku.

Wszystko musi ze sobą współgrać – wybrane materiały, balustrady, stopnie w schodach. Zgadzać muszą się również kolory. Firma ślusarska musi zadbać o odpowiednie zabezpieczenie schodów, by służyły jako najdłużej, czyli np. ocynk.