Pompy ciepła są najefektywniejszymi źródłami energii cieplnej do prywatnego domu, nie posiadającego zewnętrznego dostawcy ciepła. W naszej okolicy niemal wszystkie domy zasilane są takowymi pompami, w różnych odmianach, działających tak samo efektywnie, choć na innych zasadach.

Fachowe wiercenie studni pod pompę ciepła

wiercenie pompy ciepła lubelskieZiemne pompy są uważane za najefektywniejsze, gdyż spośród wszystkich trzech rodzajów pomp, to właśnie ten rodzaj najwydajniej generuje energię cieplną do urządzeń grzewczych. Są więc drugim, zaraz po powietrznych pompach, najbardziej rozpowszechnionym rodzajem alternatywnych źródeł ogrzewania domowego. Nie są jednak wolne od mankamentów, gdyż ich największym problemem jest duża trudność montażu. Przed zamontowaniem pompy w miejscu musi być wykonany odwiert, w którym dana pompa jest lokowana. Mało który właściciel prywatnego domu może wykonać taki odwiert samodzielnie, dlatego też najczęściej w tym celu angażowane są firmy, przeprowadzające wiercenie pompy ciepła Lubelskie ma mnóstwo takich firm, działających zarówno lokalnie, jak i na skalę krajową. Jest tu bowiem mnóstwo gospodarstw domowych, które zamieniają dostawy zewnętrzne ciepła na właśnie tego rodzaju pompy, toteż na brak zadań taka firma nigdy nie może narzekać. Wykonanie odwiertu to kwestia kilku godzin, łącznie z oczyszczeniem go i przygotowaniem do montażu samej pompy w wybranym miejscu, który najczęściej wykonywany jest natychmiast po odwierceniu studni dla owej pompy.

Problemy z odwiertami pojawiają się bardzo rzadko, i zazwyczaj związane są z niestabilnym gruntem, nie nadającym się pod montaż pomp. W takim wypadku wyznaczane jest nowe miejsce, w którym pompa może być zamontowana, zazwyczaj będące w niedużej odległości od planowanego miejsca odwiertu.