Każdy zapalony motocyklista kiedyś zastanawia się nad spersonalizowaniem maszyny i pomalowaniem obudowy we wzór wybrany wedle własnego gustu. Motocykl ozdobiony wedle preferencji motocyklisty jest bowiem łatwiej rozpoznawalny, i niejednokrotnie bywa powodem do dumy kierowcy. Malowaniem motocykli zajmuje się więc coraz więcej warsztatów pojazdowych.

Personalizacja wyglądu motocykla sportowego

malowanie plastików motocyklaDoświadczeni entuzjaści jazdy na motocyklach sportowych rekomendują jednak wykonanie malowania w sprawdzonym i polecanym warsztacie. Malowanie plastików motocykla jest, jak mówią, bardzo podobne do robienia tatuażu. Różni artyści specjalizują się w bardzo odmiennych stylach, tworzonych odmiennymi narzędziami, więc by znaleźć osobę która wykona dzieło dokładnie wedle upodobań danego motocyklisty niejednokrotnie trzeba spędzić nieco czasu na sprawdzaniu ofert i portfolio poszczególnych artystów, pracujących w zakładach tuningu motocyklowego. Czas przeznaczony na poszukiwania w zupełności zwraca się w praktyce, gdyż niejednokrotnie zdarza się że dzieła wykonane przez artystów na danym motocyklu są znane bardziej niż sam kierowca czy jego maszyna. Mogą one być bardzo proste, i zawierać w sobie wyłącznie podstawowe wzory geometryczne, jak i być obrazami których nie powstydziłaby się niejedna wystawa sztuki. W zależności od stylu artysty, ozdoby te wykonywane są bardzo odmiennymi technikami, i za pomocą zróżnicowanych narzędzi, aczkolwiek obrazy malowane farbami poliuretanowymi z użyciem pistoletów malarskich są najbardziej rozpowszechnione i najbardziej rekomendowane.

Każdy motocykl może być w ten sposób zmodyfikowany, a wyznacznikiem ceny jest zwykle wzór i wielkość dzieła, jakie ma być wykonane na danej powierzchni. Często może być to dość kosztowny zabieg, choć motocykliści twierdzą iż efekt jest warty swej ceny.