buty motocyklowe

Jako matka zawsze bardzo troszczę się o swoje dziecko. Dbałam o nie najlepiej, gdy umiałam, kiedy było jeszcze małe. Teraz, gdy syn ma już siedemnaście lat moja troska musi wyglądać w nieco inny sposób. Nie mogę narzucać mu niczego, jednak staram się ze wszystkich sił być dla niego dobrym, rozsądnym doradcą.

Kask i buty motocyklowe tylko najlepszej jakości

buty motocykloweBardzo trudnym doświadczeniem był dla mnie moment, gdy syn zaczął interesować się motocyklami. Bałam się o jego zdrowie i bezpieczeństwo. Właśnie wtedy pierwszy raz musiałam znaleźć sposób, aby pomóc mu w podejmowaniu odpowiednich decyzji jednak tak, aby nie odczuł zbyt mocno mojej ingerencji. Tym sposobem zainteresowałam się dostępnymi na rynku kaskami motocyklowymi. Czytałam bardzo dużo, poznawałam specyfikacje, potrafiłam wymienić zalety kasku nolan n21 nawet wyrwana ze snu w środku nocy, podać specyfikacje kasku nolan n40, czy udowodnić wyższość kasku schuberth c3 pro nad takim kupionym w markecie. Interesowałam się wytrzymałością, rodzajami zapięć, wentylacji. Porównywałam liczne testy wytrzymałości, zaglądałam na fora. Wiedziałam, że niezniszczalne buty motocyklowe alpinestars zapewnią mojemu synowi odpowiednie bezpieczeństwo podczas jazdy, potrafiłam także wymienić bezbłędnie ich specyfikacje. Wszystko po to, aby móc rozmawiać na ten temat z moim dzieckiem. Kiedy dysponowałam logicznymi argumentami i rzeczową wiedzą nie odtrącał mnie, tylko powracał po kolejne podpowiedzi oraz sugestie. Zyskałam na tym wiele- przede wszystkim dobry kontakt z moim już dorosłym dzieckiem, poprzez częściowe współdzielenie jego pasji oraz wewnętrzny spokój. Wiedziałam bowiem, że posiada najlepiej dostosowany do jego potrzeb sprzęt spośród dostępnych na rynku.

 

Traktuję to jako ogromny sukces swój, jako matki i cieszę się, że są nadal takie kwestie, w których syn liczy się z moim zdaniem. To naprawdę przyjemne uczucie zwłaszcza, gdy dziecko jest akurat w okresie uogólnionego buntu. Sztuką jest mieć z nim w tym właśnie czasie przykładną relację.