Obecnie każdy już korzysta z urządzeń elektronicznych. Mamy nowe smartfony, komputery, laptopy, tablety. I to głównie tam przechowujemy wszystkie dane, wszystkie informacje. Na dyskach znajduje się mnóstwo informacji. Nasze zdjęcia z wakacji, z urodzin, rocznicy ślubu, narodzin dziecka, ślubu i wesela.

Co zrobić po usunięciu ważnego zdjęcia?

odzyskiwanie zdjęćCo się jednak dzieje, gdy przez przypadek usuniemy za dużo? Jeśli przez przypadek klikniemy i usuniemy ważne dla nas zdjęcie lub zdjęcia? Wydaje się wtedy, że jest to sytuacja bez wyjścia, że nie jesteśmy w stanie tego odzyskać i nasze bezcenne pamiątki przepadły na zawsze. Jesteśmy jednak w błędzie, ponieważ obecna technologia pozwala naprawdę na wiele. W tym przypadku również przychodzi nam z pomocą. Odzyskiwanie zdjęć jest jak najbardziej możliwe. Najprostszym na to sposobem jest instalacja odpowiedniego programu. Ten pogram jest bardzo prosty w obsłudze i poprzez jedynie kilka kliknięć jesteśmy w stanie przywrócić to co zostało usunięte. Trzeba jednak działać najlepiej od razu, ponieważ tego typu programy mogą odzyskać pliki usunięte tego samego dnia lub ewentualnie również dnia poprzedniego. Więc warto pamiętać o tym, że jeśli zdarzy się taka sytuacja, to należy od razu pobrać program. Dodatkowo jest taka możliwość, aby dane foldery z ważnymi plikami lub zdjęciami odpowiednio zahasłować, tak aby w momencie naciśnięcia przycisku odpowiedzialnego za usunięcie, komputer żądła od nas wpisania ustalonego hasła. Wtedy jest pewność, że na pewno nie usuniemy nic przez pomyłkę. Oczywiście działa to także  gdy zamiast pomyłki, to komputer zrobi nam psikusa i zresetuje dysk.

Na pewno każdy z nas miał taki przypadek lub słyszał o czymś takim od znajomego. Warto więc wiedzieć, że gdy korzystamy z dobrodziejstw obecnej technologii, dobrze jest odpowiednio się zabezpieczyć żeby mieć pewność, że żadne ważne pliki i zdjęcia nie znikną z naszego dysku.