Prowadzę praktyczne zajęcia ze studentami medycyny. Są oni dopiero na pierwszym roku, ale już przygotowują się oni do pracy w szpitalu. Dzisiaj chciałam im pokazać do czego służą i jak działają tablety medyczne, z których korzysta się już w zasadzie, w większości szpitali. Kiedy cała grupa zebrała się już przed salą, rozpoczęłam zajęcia. Najpierw pokazałam im tego typu urządzenie.

Zalety tabletów medycznych

Tablety medyczneNastępnie powiedziałam im do czego one służą. Tablety medyczne to innymi słowy, nowoczesne karty zdrowia pacjenta. Są w nich zapisane wszelkie informacje o stanie zdrowia pacjenta, wyniki jego badań, wydane skierowania czy przyjmowane przez niego leki. W znacznym stopniu korzystanie z takiego urządzenia ułatwia pracę, ponieważ jest wszystkie informacje znajdują się w jednym miejscu i nie trzeba ich szukać po dokumentacji szpitalnej. Takie tablety są bezpieczne, ponieważ zainstalowany jest na ich system operacyjny, który jest odpowiednio zabezpieczony, a każdy pacjent otrzymuje swój indywidualny numer identyfikacyjny, dlatego jego dane z pewnością nie zostaną przypadkowo udostępnione osobom trzecim. Tablet jest bardzo prosty w użyciu, obsługuje się go wręcz intuicyjnie. Studenci sprawdzili jak się nim posługiwać i wszyscy zgodnie przyznali, że jest to bardzo proste. Następnie, podczas obchodu, pokazałam im w praktyce, co można zrobić korzystać z tego urządzenia.

Do tabletu dołączony jest rysik, dzięki któremu jego obsługa jest sprawna i z łatwością można kliknąć dokładnie to, co chcemy. To ważne, ponieważ lekarz większość czynności wykonuje w rękawiczkach, a co za tym idzie sterowanie tabletem za pomocą palca byłoby bardzo uciążliwe. Ważne jest również to, że tablet ma dużą, mocną baterię, która wystarcza nawet na dwanaście godzin użytkowania urządzenia.