Skorzystanie z usług prawnika jest bardzo kosztowne. Kiedy potrzebujemy napisać jakieś urzędowe pismo, odwołanie do sądu bądź sprawdzić jakąś umowę i jesteśmy zmuszeni iść do radcy prawnego, notariusza czy adwokata, musimy liczyć się ze sporym wydatkiem. 

Gdzie możemy uzyskać darmową pomoc prawną?

http://przedawnieniedlugu.pl/sprzeciw-od-nakazu-zaplatyCzasem nawet podyktowanie nam kilku zdań przez telefon może pozbawić nas kilku setek złotych. Są jednak miejsca, gdzie możemy się udać w celu uzyskania darmowej pomocy prawnej. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie skierować kroki, a może się okazać, że oszczędzamy mnóstwo pieniędzy. Jednym z takich miejsc są uniwersytety. Studenci mają bardzo często zapewnioną darmową opiekę prawną rzecznika, zazwyczaj nawet o tym nie wiedząc. Jeśli jednak już nie studiujemy, być może także możemy liczyć na pomoc braci studenckiej. Koła prawnicze bardzo często sprawują dyżury, podczas których każdy może zgłosić się po pomoc prawną. Młodzi prawnicy w ten sposób szlifują doświadczenie i zwiększają swoją szansę na aplikację, a my uzyskujemy darmową pomoc prawną. Takie biuro działa na przykład przy Uniwersytecie Warszawskim. Często możemy udać się do różnych instytucji unijnych lub fundacji, które oferują opiekę prawną przedsiębiorcom lub osobom z dysfunkcjami. Niektóre z takich miejsc otwarte są dla wszystkich. Możemy też poszukać w internecie porad, jak samodzielnie poradzić sobie z taką sytuacją lub poprosić o pomoc osoby, które prowadzą darmowe porady.

Różne portale oferują darmową pomoc w konkretnych przypadkach. Wystarczy dobrze poszukać podmiotu odpowiedniego dla naszego problemu. Przykładowo, istnieje miejsce, gdzie można wirtualnie sprawdzić, czy dany nakaz zapłaty nie jest przedawniony. Wystarczy przesłać dokument i czekać na odpowiedź specjalisty. 

Szczegółowe informacje tutaj: http://przedawnieniedlugu.pl/sprzeciw-od-nakazu-zaplaty-wypelniony-wzor-z-objasnieniem