Damskie kozaki to nieodłączny element kobiecych stylizacji w okresie jesiennym i zimowym. Jednak oferta jest tak duża, że wiele Pań, które nie śledzą bieżących trendów może mieć problem z doborem odpowiedniego modelu. Podpowiadamy jakie kozaki będą najlepszym wyborem do konkretnych stylizacji. 

Jak dobierać skórzane kozaki

kozaki damskie skórzaneBez kozaków na zimę właściwie nie funkcjonuje żadna kobieta, corocznie jednak sklepy obuwnicze zasypują nas wieloma możliwościami, mamy kozaki na szpilce, koturnie, słupku, jak i te na płaskiej podeszwie. Do połowy uda, do kolana, do kostki u połowy łydki, nie mówię już ty nawet o kolorach czy też rodzajach stosowanych skór, bo tych także nie brakuje. Jak wiec mamy wybrać,m te które będą dla nas najbardziej korzystne pod względem wygładu, jak i zarazem wygodne? Po pierwsze określmy swój styl. Im bardziej on sportowy tym kozaki damskie skórzane powinny być bardziej płaskie, panie ceniące sobie bardzo sportowy ubiór mogą wybrać nieśmiertelne trapery, te lubiące wygodę jednak wolące lżejsze stylizacje, będą doskonale wyglądać w utach za kostkę, wiązanych na płaskiej podeszwie.Co jednak z kobietami ceniącymi sobie elegancje? Fakt. faktem, ze żaden kozak nie wygląda tak elegancko jak ten na wysokiej szpilce, jednak zima i śliska nawierzchnie nieszczególnie dobrze sprawdzają się w połączeniu z delikatnymi szpileczkami, dlatego ten na ten rodzaj obuwia mogą sobie pozwolić jedynie panie jeżdżące do pracy samochodem. Te chodzące do pracy an piesza czy też korzystające z komunikacji miejskiej powinny raczej wybrać obuwie na grubszych obcasach słupkowych i lekko podgumowanej podeszwie. Tak by miały one stabilną podstawę. 

Prawda jest taka, że nie ma jednej rady na dobór odpowiednich kozaków, każda kobieta jest inna, co innego lubi i czego innego potrzebuje, dlatego tak naprawdę dla każdej z nich należałoby napisać oddzielny poradnik, te przedstawione tu rady to jedynie taka ogólna wytyczna, która trochę ograniczy asortyment, któremu powinniśmy się przyjrzeć.