W praktycznie każdym mieście można znaleźć kancelarię notarialną i skorzystać z profesjonalnych usług z tego zakresu. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wieloma usługami prawnymi zajmuje się notariusz i kiedy należy się skontaktować z takim specjalistą.

Poświadczanie wyciągów, kopii i inne usługi notarialne

fachowy notariusz bydgoszczGłównym zadaniem notariusza jest czuwanie nad tym, aby interesy klientów indywidualnych, firm były zabezpieczone. Chodzi też o zabezpieczenie wszystkich osób, których dane czynności prawne dotyczą. Najlepiej wybrać kancelarię, która cieszy się dobrą opinią i zapewnia najwyższy standard usług. Oczywiście nie wszystkie czynności notarialne wymagają sporządzenia osobnego aktu notarialnego. Przeciwnie – są też takie, w których nie trzeba tego robić. Taki fachowy notariusz bydgoszcz nie sporządza aktu notarialnego w przypadku np. poświadczenia własnoręczności podpisu. To samo dotyczy poświadczania kopii dokumentów za okazaniem oryginału. Notariusz może również poświadczać wyciągi i tu też nie jest potrzebne sporządzanie specjalnego aktu notarialnego. Do zadań notariusza należy również poświadczanie daty okazania dokumentów. Wyżej wymienione czynności notarialne wykonywane są na bieżąco. Nie trzeba długo czekać na załatwienie takich spraw – wystarczy umówić się na wizytę w kancelarii i sprawa jest załatwiana od ręki (oczywiście jeśli zostaną spełnione wszystkie wymagania). W przypadku sporządzania aktów notarialnych sprawa nieco bardziej się komplikuje.

W tym przypadku konieczne jest uzgodnienie konkretnego terminu z notariuszem. Dopiero po przedłożeniu wymaganych dokumentów notariusz może sporządzić akt notarialny. Notariusz świadczy również porady prawne, dlatego jeśli coś nie jest dla klienta zrozumiałe, to zawsze może skorzystać z pomocy specjalisty w kwestiach notarialnych.