ocieplenia stropodachów

Stropodach jest jednym z rodzajów dachów. Taki dach, charakteryzuje się tym, że jest płaski, jedynie jest wykonany minimalny spad, aby woda deszczowa mogła spływać i nie zalegała na dachu.

Śląskie ocieplenia stropodachów z pianką poliuretanową

ocieplenia stropodachówTaki dach również charakteryzuje się tym, że jest szybki w budowie, jak i tym, że koszty budowy takiego domu są niższe. Stropodachy mogą być wentylowane, średnio wentylowane, jak i niewentylowane. Poza tym, jak w przypadku każdej przegrody zewnętrznej domu, także stropodach musi posiadać izolację, przede wszystkim termiczną. Ocieplenia stropodachów śląsk mogą zostać wykonane w różny sposób. Zacznijmy od tego najbardziej popularnego. Docieplania stropodachów w większości przypadków są wykonywane przy pomocy wełny skalnej. Zależnie od grubości warstwy ocieplenia stropodachu, taka wełna może mieć różną gęstość. Także w przypadku innych rodzajów dachu, wełna skalna jest popularnym izolatorem. Rzadziej stosuje się, jako docieplenia stropodachów styropian. Jeśli już, to jest to styropian EPS, czyli taki, który również chroni przed wilgocią, co wiadomo w przypadku dachu, jest ważne. W Śląskim, w Tychach, jak i w innych miastach, także jako ocieplenia stropodachów stosuje się piankę poliuretanową. Takie docieplenie stropodachów wykonuje się bardzo szybko oraz sprawnie. Dlatego wielu mieszkańców śląska się decyduje na ten rodzaj izolacji termicznej stropodachu. Ten rodzaj docieplenia stropodachów wykonuje się przy pomocy metody natryskowej. Pianka poliuretanowa jest dostarczana przez specjalne firmy, które się tym trudnią. Jak widać możliwości na ocieplenia stropodachów jest kilka, wszystko zależy tak naprawdę od tego, co użyjemy, co poleci i wybierze w projekcie dla nas architekt czy inżynier.

Często, to co wybierzemy na docieplenia stropodachów, zależy od ceny, gdyż w przypadku budownictwa nadal jest to bardzo ważny czynnik.