Dzięki skutecznemu ociepleniu budynku, ciepło z jego wnętrza nie ucieka na zewnątrz, przez co można ograniczyć ogrzewanie zimą. Zmniejszenie rachunków za ogrzewanie jest bardzo ważną zaletą pianki pur, której skuteczność termoizolacyjna jest bardzo wysoka.

Skuteczna metoda ociepleniowa

ocieplenia pianką pur mazowieckieDużą popularnością cieszą się solidne ocieplenia pianką pur mazowieckie jest obszarem, na którym działa profesjonalna firma zajmująca się ociepleniami metodą natryskową. Dzięki natryskowej metodzie, można mieć gwarancję, że pianka dotrze nawet w trudno dostępne szczeliny i stworzy trwałą powłokę izotermiczną. Metoda ta jest bardzo skuteczna, ze względu na precyzję i łatwość w aplikacji. Z powodzeniem wypiera tradycyjne metody ocieplania za pomocą wełny mineralnej. Pianka poliuretanowa polecana jest dla alergików oraz osób z chorobami płuc, ponieważ nie pyli się podczas montażu. Pianka jest również bezpieczna dla środowiska, ponieważ nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Po jej całkowitym zastygnięciu jest bezpieczna dla domowników oraz zwierząt domowych. Metoda natryskowa wykonywana jest przez specjalistów za pomocą natrysków i nie jest do samodzielnego stosowania. Pianka pur może być stosowana również na zewnątrz, jednak należy pamiętać o jej właściwym zabezpieczeniu przed deszczem, śniegiem oraz promieniami UV. Skuteczna pianka pur jest odporna na działanie wilgoci, ponieważ nie dochodzi do jej skraplania i tworzenia się pleśni czy grzybów.

Nowoczesna metoda ocieplania za pomocą pianki poliuretanowej jest coraz częściej wybierana przez inwestorów podczas budowania nowoczesnych osiedli. Wysoka skuteczność pianki sprawia, że często wybierana jest jego metoda ocieplania starszych budynków, ponieważ nie będzie ona obciążała konstrukcji.