Waporyzacja jest świetnym sposobem, na pozyskanie maksymalnej ilości substancji aktywnych z suszu konopnego CBD. Bowiem, w przeciwieństwie do spalania, w waporyzatorach nie dochodzi do utraty wyżej wymienionych składników, co czyni waporyzację znacznie bardziej efektywnym sposobem na przyjmowanie CBD. 

Na czym polega fenomen waporyzatorów?

waporyzatoryW przypadku przyjmowania suszu w tradycyjnej formie, czyli z jointa, bezpowrotnie z dymem ulatuje nie tylko większość CBD, ale również inne, ważne, substancje aktywne. Toteż kupując jednogramową porcję suszu CBD i płacąc za nią kilkadziesiąt złotych, tak naprawdę korzystamy z niej może w połowie. Natomiast w przypadku waporyzatora dochodzi jedynie do podgrzania suszu, na skutek czego wytwarzana jest para wodna, którą należy się inhalować. Mamy wiele rodzajów waporyzatorów, zarówno wersje stacjonarne, jak i przenośne. Jednak cena niektórych urządzeń stacjonarnych jest niekiedy zaporowa i lepiej zdecydować się na urządzenie przenośne. Oczywiście jest ono słabsze i pary jest nieco mniej, ale są to kwestie, które mają znaczenie tylko dla koneserów tej metody przyjmowania suszu CBD. Wysokiej klasy waporyzatory to spory koszt. Bowiem najdroższe z nich to wydatek około tysiąca złotych, a urządzenia ze średniej półki kupimy o dwieście-trzysta złotych taniej. W przypadku osób będących na początku przygody z waporyzacją, takie urządzenie powinno być najlepszym rozwiązaniem. Natomiast w lepsze możemy zainwestować dopiero za jakiś czas.

Bardzo ważne jest żeby dobrać odpowiedni model waporyzatora, bowiem jeśli nasz wybór okaże się nietrafiony, to tylko zrazimy się do waporyzacji. A to byłaby wielka szkoda, bowiem jest to sposób znacznie zdrowszy i dużo bardziej ekonomiczny, toteż zakup takiego urządzenia to raczej inwestycja, nie wydatek.