Od pewnego czasu niezwykłą popularnością cieszy się podkład mineralny. Stosuje się go oczywiście do wykonywania makijażu, jednak czym on tak naprawdę jest i czym różni się od tradycyjnego podkładu? W tekście poniżej odpowiemy sobie również na pytanie, jakie są zalety tego rodzaju podkładu i czy warto w niego inwestować.

Zalety stosowania podkładów mineralnych

podkład mineralny golden roseJak wie każda kobieta, dobry podkład to podstawa profesjonalnego makijażu. Jeśli ładnie wyrównamy koloryt skóry i zakryjemy wszelkie niedoskonałości, cały makijaż będzie prezentował się dużo lepiej. Jednak niestety dużo słyszy się na temat szkodliwego wpływu fluidów na naszą skórę, część z nich może zapychać a niesprawidłowo zmyty makijaż może przyczyniać się do szybszego starzenia się skóry. Nic więc dziwnego, że szuka się nowych rozwiązań, które będą tak samo skuteczne, jak i zdrowsze dla naszej cery. Tego typu rozwiązaniem jest właśnie podkład mineralny, na przykład podkład mineralny Golden Rose. Na czym polega specyfika tego produktu? Otóż to, co odróżnia go od tradycyjnego podkładu jest fakt, że ma on konsystencję sypką. Wygląda on podobnie jak puder sypki a nakłada się go na twarz za pomocą miękkiego pędzla. Można powiedzieć, ze ten podkład wymaga wpracowania go cerę za pomocą jednostajnych ruchów. Ogromną zaletą tego produktu jest fakt, że wygląda on na twarzy bardzo naturalnie. Z pewnością warto zainwestować w taki kosmetyk.

Niektórzy powątpiewają w skuteczność podkładu w proszku, całkiem niepotrzebnie. Krycie, jakie daje podkład mineralny spokojnie może się równać z kryciem uzyskanym za pomocą tradycyjnego produktu. Od nas zależy jakie krycie wybierzemy. Do dyspozycji mamy zwykle 3 poziomy intensywności. Możemy wybrać również podkład matujący, kryjący lub też rozświetlający.