Czym jest pergola, a konkretniej – pergola metalowa?  Pergola to struktura, która jest zbudowana w celu zapewnienia cienia, ale i stworzenia miłej strefy relaksu. Pergola może być wykonana z drewna lub metalu.  Najczęściej to konstrukcja wolnostojąca lub przymocowana do ściany domu. Celem pergoli jest zapewnienie ochrony przed słońcem osobom, którzy pod nią siedzą, ale służy również jako atrakcyjny dodatek do ogrodu. Często pergolę nadbudowuje się nad tarasem.

O nowoczesnej pergoli metalowej

pergola metalowa nowoczesnaCo należy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na inwestycję w pergolę ogrodową? Ważne jest, aby zauważyć, że istnieje wiele różnych rodzajów pergoli. Niektóre są wolnostojące, podczas gdy inne wsparte są na ścinach budynków lub nawet specjalnie w tym celu wybudowanych konstrukcjach. Istnieją również różne style, kształty i rozmiary pergoli, więc ważne jest, aby wybrać taki, który pasuje do idealnie do naszych potrzeb i preferencji oraz wyglądu całego domu. Ostatnio popularnym rozwiązaniem jest pergola metalowa nowoczesna, która jest konstrukcją wolnostojącą. Wolnostojąca pergola jest jednym z rodzajów tych struktur, które nie mają żadnych belek, które byłyby oparte na ścianie domu lub innego budynku. Tego typu pergole są często wykorzystywane w ogrodach, ponieważ zapewniają cień bez zasłaniania widoków lub nadmiernego blokowania światła słonecznego, w szczególności roślinom, które znajdują się obok.

Wyżej wspomniane konstrukcje, czyli pergole są strukturą zaprojektowaną w celu zapewnienia cienia, schronienia i prywatności dla przestrzeni zewnętrznej. Pergole są zwykle zbudowane z drewna, ale mogą być również wykonane z metalu lub kamienia. Pergola może być wolnostojąca lub dołączona do domu. Obecnie popularna jest pergola metalowa, ale i ta z drewna.