Do języka polskiego napływa coraz więcej słów angielskich, ułatwia to komunikację, ale również może stanowić nie lada problem dla tych, którzy tym językiem obcym nie władają. Jednym z takich słów jest airport bus (rzadziej stosuje się nazwę airport shuttle). Co właściwie oznaczają te słowa i w jakich sytuacjach przyda nam się ich znajomość? Więcej informacji poniżej.

Kilka słów o autobusach lotniskowych

girona airport busTak więc, jak większość z nas wie, airport bus to specjalny autobus/autokar, który jeździ na trasie  do i z lotniska, a także między lotniskami. Jest to ogólnie przyjęta nazwa do wszystkich tego typu pojazdów. Mogą jednak one należeć do różnych firm, również do biura podróży, którego zadaniem jest odebranie pasażerów z lotniska i zawiezienie ich do wskazanego hotelu. Celem wszystkich tego typu autobusów jest oczywiście ułatwienie komunikacji. Jak wiadomo, ruch na lotnisku bywa spory, zazwyczaj trzeba wezwać taksówkę, za którą niestety sporo zapłacimy. Jeśli więc nie chcemy wydawać niepotrzebnie pieniędzy, warto zarezerwować sobie wcześniej przejazd takim autobusem. W Internecie znajdziemy wiele wyszukiwarek tego typu połączeń. Przejazd możemy dostosować oczywiście do godzin przylotu i odlotu. Jeśli chodzi o cenę takich przejazdów, wszystko zależy od firmy i miejsca. Na przykład Girona airport bus oferuje przejazd do Barcelony już za 16 Euro. W Polsce ceny są oczywiście niższe.

Podróże bywając stresujące, zwłaszcza gdy mamy lot z przesiadką. To samo lotnisko nie stanowi takiego dużego problemu, gorzej jest w przypadku potrzeby zmiany lotniska. Za taksówkę zapłacimy często nawet kilkaset złotych, dzięki airport bus, znacząco obniżymy ten koszt. Warto więc pomyśleć o rezerwacji, zanim wyruszymy w długą i nierzewidywalną podróż.