paszowozy

Czy dotacje mają wpływ na rozwój naszych polskich wsi? Oczywiście, że ma! Zarówno dotacje unijne, jak i te państwowe umożliwiają rozwój przedsiębiorczości mieszkańców wsi, a przede wszystkim rozwój rolnictwa.

Jak wygląda bieżąca sytuacja?

paszowozyJest jeszcze bardzo wiele do zrobienia w temacie rolnictwa i nie można powiedzieć, że wszystko jest tak jak należy, ale nie można nie doceniać tak ogromnych wkładów finansowych pompowanych w nasze wsie. Zawsze znajdą się osoby niezadowolone i narzekające na aktualny stan. Osoby bardziej kreatywne, które mają pomysł na rozwój swojej wsi na Podlasiu lub innym regionie, zawsze znajdzie program i sposób, żeby uzyskać finanse na swój cel. Za dotacje możemy kupić sprzęty rolnicze, takie jak na przykład paszowozy, ciągniki i traktory. Możemy również postarać się o finanse na zasianie naszego pola. Kiedy w głowie urodzi nam się pomysł na biznes na wsi, powinniśmy skonsultować to z osobami, które się tym zajmują zawodowo. Doradzą one oraz nakierują nas na odpowiednią ścieżkę formalną. Bardzo łatwo jest się pogubić w tych zasadach i regulaminach, dotyczących dotacji i różnego rodzaju dofinansowań. jeżeli na przykład interesuje nas dotacja na paszowozy, możemy udać się z naszym pomysłem do odpowiedniej komórki organizacyjnej od dotacji, żeby uzyskać informację o naborze wniosków i obowiązujących terminach. Jest bardzo dużo programów, które podzielone są na województwa i branże. Nie w każdym rejonie jest taka sama ilość pieniędzy do rozdysponowania, oraz nie w każdym rejonie aktualne są takie same programy dotacji.

I tak na przykład uzyskanie dofinansowania na wozy paszowe, możemy uzyskać z konkretnego programu w konkretnym rejonie. Niezbędne będzie dokładne zapoznanie się z aktualnymi propozycjami i ofertami ze strony unii w naszym rejonie.

Czytaj więcej na: www.falke-maschinenbau.com