Trening personalny to bardzo popularna forma ćwiczeń. Niewiele jest takich osób, które lubią ćwiczyć same – taki trening jest nudniejszy i trzeba mieć sporo motywacji. Poza tym samemu trudno się kontrolować. Dobrze jest mieć kogoś, kto będzie kontrolował cały trening, wskazywał na błędy, poprawiał, motywował.

Kalistenika, czyli ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała

treningi personalne krakówWłaśnie taką osobą jest trener personalny. Wśród form treningu personalnego na pewno warto wyróżnić kalistenikę. Nazwa może brzmieć tajemniczo. Wbrew pozorom taki trening nie jest skomplikowany, bo niewiele do niego potrzeba. Tu korzysta się z obciążenia własnego ciała. To ciało jest głównym narzędziem pracy w treningu kalistenicznym. I wcale nie jest to trening tylko dla osób, które nie mają problemów z nadwagą czy otyłością. Z takiego treningu może skorzystać każdy, ale warto mieć przy tym trenera osobistego, który będzie pilnował poprawności wykonywania ćwiczeń. Takie treningi personalne kraków można wykonywać np. na świeżym powietrzu (street workout) oraz na siłowniach. Dzięki kalistenice można trenować nie tylko swoją siłę, ale również kondycję, koordynację ruchową. Taki trening bardzo dobrze wpływa na rozwój zwinności. Ciało z wiekiem staje się mniej zwinne, dlatego warto temu zapobiec i korzystać z takiego treningu przynajmniej raz na jakiś czas.

Ważne jest to, by wybrać certyfikowanego trenera personalnego, który rzeczywiście zajmuje się na co dzień kalisteniką. Nieprawidłowe wykonywanie ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała może prowadzić do urazów tak samo jak ćwiczenia ze sztangami, hantlami i innym sprzętem. Trening kalisteniczny bardzo często wykonywany jest na drążkach. Trener zleca wykonywanie takich ćwiczeń jak podciąganie się, zwisanie, ćwiczenia z zakresu akrobatyki, ćwiczenia przy ścianie i wiele innych.