W dzisiejszych czasach coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia. Jest to związane z pracą, którą wielu z nas wykonuje właśnie w tej pozycji, ale także z innymi naszymi przyzwyczajeniami, takimi jak odpoczynek przy oglądaniu telewizji, czy też przemieszczanie się samochodem nawet na niewielkie dystanse. To powoduje, że coraz więcej osób odczuwa skutki zdrowotne tego faktu.

Popularność zwyrodnień stawów kolanowych

zwyrodnienie stawów kolanowychNajbardziej typowymi dolegliwościami, które wynikają z siedzącego trybu życia, są różnego rodzaju bóle mięśniowe i kostne. Wynikają one z osłabienia mięśni, a także tworzenia się różnych zwyrodnień, takich jak zwyrodnienie stawów kolanowych i biodrowych. Brak odpowiedniego odżywienia stawu, które następuje właśnie podczas jego obciążania skutkuje powstawaniem tam różnych zgrubień, które łatwo mogą się przerodzić w zwyrodnienia. Aby temu zapobiegać, warto dbać o jak największą dawkę ruchu każdego dnia. Szczególnie istotny jest tu aktywność spontaniczna, w czasie wykonywania codziennych czynności, a nie tylko w czasie treningów. Jeżeli wiemy, że w naszych stawach kolanowych pojawiły się już zwyrodnienia, warto udać się do specjalisty, który zaproponuje odpowiednie leczenie. W większości przypadków wystarczająca jest odpowiednia fizjoterapia, jednak czasami konieczny do przeprowadzenia jest także zabieg, który usunie narośla kostne. Warto jednak zacząć takie leczenie jak najwcześniej, ponieważ pomaga to nam uzyskać dużo lepsze wyniki.

Podsumowując, aby zapobiec zwyrodnieniom stawów kolanowych, warto zadbać o codzienną aktywność fizyczną. Jeżeli jednak wiemy, że w naszych stawach pojawiły się już zwyrodnienia, to warto jak najwcześniej skonsultować się ze specjalistą. Zaproponuje on odpowiednie leczenie, które pozwoli nam wyeliminować ból i zahamować rozwój narośli.