Wychowywanie się w rodzinie gdzie któryś z rodziców ma problem alkoholowy, jest naprawdę trudne. Jednocześnie warto zauważyć, że osoby z takich rodzin, często mają problemy w późniejszym dorosłym życiu. Trzeba postarać się o pozbycie tych kłopotów.

Z syndromem DDA można walczyć

dda z WrocławiaOgółem tego typu osobę nazywa się DDA, co oznacza dorosłe dziecko alkoholika. W przypadku takich osób prowadzi się terapie, żeby mogli prawidłowo żyć w społeczeństwie. Trzeba zauważyć, że jeśli zlekceważy się swoje problemy to z czasem zarówno w związkach czy w życiu zawodowym mogą pojawić się ogromne problemy. Zazwyczaj osoby z syndromem DDA dzieli się na cztery typy postaw. Chodzi o bohatera, błazna, cienia oraz kozła ofiarnego. W zależności od tego jak dana osoba się zachowuje przypisuje się ją do innego typu postawy. Jednak trzeba zauważyć, że w przypadku każdej z nich zaniedbuje się siebie w ten czy inny sposób. To jest istotne, bo bohater oraz błazen bardziej myślą o tym żeby zadowolić inne osoby niż siebie, kozioł ofiarny ma ogromne problemy z poczuciem wartości, natomiast cień stara się uniknąć jakiegokolwiek kontaktu z ludźmi. To wszystko niszczy człowieka na dłuższą metę, jednak jest wielu specjalistów którzy są w stanie pomóc. Chodzi o zastosowanie psychoterapii, która pozwala zmierzyć się z problemami i zmienić się na lepsze. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że wiele razy specjaliści pomagali ludziom z syndromem DDA z Wrocławia. Wiele osób nawet nie słyszało o tej dolegliwości, jednak gdy już się z nią zapoznają to widzą w tym siebie.

W razie jakichkolwiek problemów trzeba postarać się o ich pozbycie, tak żeby móc żyć normalnie. Jestem pewien, że przy odpowiednich staraniach, będzie można prowadzić wspaniałe życie z którego będzie się w pełni zadowolonym. Dobrze jest patrzeć na to wszystko właśnie w taki sposób, to pomaga się zmotywować.