Zaraz po wykonaniu konstrukcji nośnej dachu w budowanym domu powinno się przystąpić do zakupu i montażu okien dachowych. Wybór takich okien jest tym trudniejszy, że obecnie dostępne sa one w wielu różnych rozmiarach i rodzajach. Dlatego też należy się kierować przy ich wyborze indywidualnymi oczekiwaniami.

Jakie okna dachowe są najlepsze?

okno dachowe 78x118 z kołnierzemW obecnych czasach coraz więcej domów posiada poddasze, przeznaczone do celów użytkowych. Może tam znajdować się na przykład strych, ale także zamieszkana część domu. Niezależnie od tego takie poddasze musi być wyposażone w wysokiej jakości okno dachowe 78×118 z kołnierzem. Dlaczego jest to tak ważne? Ze względu na specyfikę konstrukcji poddasza bardzo ważne jest, by zabezpieczyć się przed zbyt dużymi stratami ciepła z tej części domu. Jest to możliwe tylko przy zastosowaniu odpowiedniej folii dachowej jak również okien dachowych właśnie. Jednocześnie, oprócz dobrej izolacji, okna takie muzą być wygodne w codziennym użytkowaniu, co nie zawsze jest tak oczywiste. Tanie, niskiej jakości okna dachowe zazwyczaj dają się tyko lekko uchylić, co jest bardzo niekorzystne w szczególności, gdy pomieszczenie jest zamieszkane przez dzieci, czy też alergików. Znacznie lepszym wyborem będzie kupienie takich okien, które otwiera się dzięki mechanizmowi obrotowemu. Takie okna można znacznie szerzej uchylić i tym samym – dokładnie wywietrzyć pomieszczenie na poddaszu.  Oczywiście bardzo ważna jest także konstrukcja wybranych okien która może mieć znaczny wpływ na to, jak długo będzie można z nich korzystać.

Wybranie odpowiedniej jakości okien zawsze jest trudnym zadaniem. Jest to jednak jeszcze trudniejsze  w przypadku, gdy poszukujemy okien przeznaczonych na poddasze. Musza one bowiem być jeszcze bardziej solidne, oraz jeszcze bardziej szczelne.