Z pewnością nie raz obiło nam się to słowo o uszy — inteligentny dom, ale właściwie co to znaczy, jak nasz dom może być inteligentny? Jest to oczywiście w pewnym stopniu przenośnia, inteligentny dom to taki, który zaopatrzony jest w sprzęt, który ma na celu w mniejszym lub większym stopniu ułatwić nam życie.

Usługi inteligentnego domu na dolnym Śląsku

inteligentny dom dolny śląskSkoro już wiemy mniej więcej, co właściwie znaczy pojęcie inteligentny dom, powinniśmy przybliżyć sobie wszystko to, co sprawia, że możemy go takim nazwać, w jakie produkty powinniśmy się zaopatrzyć? Są to bardzo innowacyjne rozwiązania, które wielu z nas może być zaskoczonych. Są to na przykład inteligentne gniazdka, które pozwalają monitorować zużycie energii, możemy je również ograniczyć, wprowadzając schemat, kiedy gniazdka mają się wyłączać i włączać, dzięki czemu nie będzie bezsensownie pobierało energii. Inteligentne oświetlenie daje możliwość sterowania nim za pomocą telefonu, możemy ustalić jasność świecenia żarówki, tym samym jej zużycie energii, podobnie jest z grzejnikami, możemy kontrolować ich temperaturę nawet gdy nie ma nas w domu. Inteligentny dom dolny Śląsk zapewnia nam te usługi. Najważniejsze są różnego rodzaju czujniki, które nie tylko sprawiają, że nasz dom jest inteligentny, ale również poprawiają jakość naszego bezpieczeństwa. Są to kamery monitoringu, czujniki dymu, gazu, zalania, temperatury, a także alarmy antywłamaniowe. 

Wyposażenie domu w taki sprzęt z pewnością nie jest tanim rozwiązaniem, ale na pewno bardzo korzystnym i dużo bardziej praktycznych od tych klasycznych rozwiązań, które są nam dobrze znane. Inteligentne gniazdko znajdziemy w granicach pięćdziesięciu złotych, najdroższe będą alarmy, jednak oczywiście nie musimy kupować wszystkiego na raz.