Prowadzenie sklepu z częściami do maszyn rolniczych jest obecnie jednym z najbardziej dochodowych interesów. Rolnictwo w naszym kraju rozwija się bardzo szubko a dzięki wielu dofinansowaniom rolnicy są w stanie kupować sobie nowe maszyny w których eksploatacji ulegają różne części mechaniczne. W okresie żniw wielu gospodarzy kupuje nowe części do swoich pojazdów rolniczych. 

Najpopularniejsza części do Ursusa C 360 

chłodnice ursus c 360Duża część obecnych rolników korzysta z maszyn starego typu. Są to urządzenia starego typu, które były ekstremalnie eksploatowane nie tylko w trakcie ale żniw ale również w czasie codziennych prac w gospodarstwie rolnym. Jednym z najpopularniejszych ciągników jest model Ursus C 360. Ten model ciągnika ma już swoje lata jednak w dalszym ciągu potrafi sprawdzać się podczas prac polowych jeśli będzie regularnie serwisowany oraz eksploatowany. Wielu rolników przyjeżdża do mojego sklepu i pyta o chłodnice Ursus C 360 posiada model silnika, który podczas pracy w polu potrafi osiągnąć bardzo wysokie temperatury. Dlatego regularne uzupełnianie płynu chłodniczego jest bardzo ważne. To za jego sprawą temperatura będzie obniżana do odpowiednich temperatur. Chłodnice są bardzo delikatnymi częściami dlatego musimy na nie szczególnie uważać. Wielu rolników zapomina o wymianie oraz olewaniu odpowiedniego płynu chłodniczego i skupia się tylko na wymianie wszystkich niezbędnych olei. Jest to błąd ponieważ w dużej mierze chłodnica odpowiada za prawidłową kulturę pracy jednostki napędowej. 

Podsumowując jeśli prowadzimy jakiekolwiek gospodarstwo rolne na którym wykorzystywany jest ciągnik musimy na bieżąco monitorować stan techniczny chłodnicy. Jeśli część ta nie będzie prawidłowo funkcjonować, bezpośrednio będzie się to przekładać na pracę wszystkich części silnika zamontowanego w maszynie.