Ważenie samochodów może odbywać się na wiele sposobów. Jednym z nich jest korzystanie z masywnych wag najazdowych lub zagłębionych. Lecz gdy chcemy utworzyć na swoim terenie punkt ważenia małych pojazdów, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup przenośnego systemu wagowego sterowanego i zarządzanego za pomocą systemu elektronicznego wyposażonego w wiele akcesoriów.

Przenośne systemy wag samochodowych i dodatkowe akcesoria

najlepszy producent wag samochodowychTego typu rozwiązanie jest bardzo wygodne i nie wymaga przeprowadzenia skomplikowanych robót mających na celu umieszczenie platform lub wag wbudowanych w podłoże. Mamy tutaj do czynienia z czterema platformami połączonymi ze sobą za pomocą kabli. Dzięki temu najeżdżające auto może zostać dokładnie zważone. Tego rodzaju rozwiązanie jest popularne w stacjach kontroli pojazdów lub różnego rodzaju składach węgla. Najlepszy producent wag samochodowych w systemie przenośnym dba też o dostarczenie nam niezbędnych akcesoriów najwyższej jakości, które umożliwią nam bezproblemowe korzystanie z wagi. Należą do nich piloty zdalnego sterowania i moduły do komunikacji radiowej wagi z naszym komputerem. Do całego systemu otrzymujemy także interfejsy WIFI oraz niezbędne i przejrzyste oprogramowanie, dzięki któremu możemy obsługiwać cały proces ważenia pojazdów. Przeprowadza ono archiwizację pomiarów i może generować wydruki potrzebne do dalszych działań w naszej firmie.

Kompleksowość systemu wag przenośnych oraz nowoczesność ich pracy skłania kupujących do wybierania ich spośród innych systemów pomiaru pojazdów. Nowoczesność i przejrzystość oprogramowania sprawia, że proces ważenia małych pojazdów jest bardzo przejrzysty i czytelny. Dzięki całemu systemowi możemy zbudować niezawodny punkt pomiaru wagi samochodów do 24 ton.