Jeżeli budujemy dom, to w którymś momencie staniemy przed wyborem ogrodzenia. Może być ono różne – siatkowe, betonowe, ceglane, marmurowe, kamienne, żeliwne, stalowe. Może być również mieszane, łączące w sobie różne materiały. Elementem ogrodzenia jest natomiast brama. Tutaj również mamy szeroki wybór – brama czy brama z furtką, elektryczna czy ręczna. I właśnie na to ostatnie zagadnienie pragniemy zwrócić dzisiaj uwagę.

Dlaczego brama na pilota jest lepsza niż ręczna?

Piloty do bramO zaletach bram elektrycznych dużo by mówić. Przede wszystkim jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Przyjeżdżamy do domu czy wyjeżdżamy z domu, nie musimy za każdym razem wysiadać z samochodu, żeby najpierw otworzyć, a potem zamknąć bramę. Wszystko robimy z pozycji siedzącej, z samochodu, naciskając tylko jeden przycisk. Poza tym brama elektryczna stanowi zdecydowanie lepsze zabezpieczenie, niż brama ręczna. Nie ma bowiem żadnej filozofii w otwarciu, nawet zamkniętego na klucz zamka. Złodzieje są na tyle wprawieni, że każdą kłódkę otworzą w mgnieniu oka. Nie tak łatwo z kolei jest rozpracować system, zabezpieczający naszą bramę elektryczną. To wymaga już większej wiedzy, doświadczenia, a nadto jest wiele różnych modeli systemów zabezpieczających. Wydaje się zatem, że brama elektryczna praktycznie nie ma wad. Piloty do bram są na tyle małe, że bez problemu zmieszczą się do kieszeni czy do torebki. Możemy je także przypiąć do kluczy samochodowych, wtedy na pewno unikniemy ich zgubienia. Albo też możliwe jest niewyjmowanie ich z samochodowego schowka.

Jeżeli stoimy właśnie przed dylematem, związanym z wyborem bramy wjazdowej na naszą posesję, to z pewnością brama elektryczna spełni nasze oczekiwania i potem nie będziemy już chcieli zamienić jej na żadną inną. To wygodne i funkcjonalne rozwiązanie.