Nigdy nie miałem specjalnych problemów ze zdrowiem – wszystkie wizyty u lekarza kończyły się słowami, że jestem prawdziwym okazem zdrowia i nie mam powodów do zmartwień, a każde testy wychodziły zgodnie z ustalonymi normami. Nic więc dziwnego, że się do tego przyzwyczaiłem i poczułem odrobinę niezniszczalny. Jak jednak wiadomo, zwykle zbytnia pewność siebie źle się kończy.

Nadwaga, ból pleców i remedium na problemy

ból pleców poznańWszystko zaczęło się od kwarantanny – zamknięte siłownie, home office i ograniczony ruch zrobiły swoje, przez co z rozmiaru L przeszedłem na 3XL. To, w połączeniu z długimi godzinami spędzonymi na niewygodnym krześle miało dość poważny wpływ na moje plecy. Ból w okolicy kręgosłupa szybko z męczącego stawał się nie do zniesienia, a konieczność spędzania godzin przy monitorze nie poprawiała tego stanu. Nie czekałem więc długo, aż sytuacja się pogorszy – zacząłem szukać sposobu, by się bólu pozbyć. W Poznaniu, w którym mieszkam jest dość sporo specjalistów do których mogłem się zgłosić, ale ostatecznie zdecydowałem się na specjalny masaż mający na celu uśmierzenie bólu. Dlaczego akurat masaż? Gdyż bóle pleców i kręgosłupa można dość często leczyć właśnie w ten sposób, nie ma specjalnej konieczności sięgać od razu po farmakologię. Jeżeli chodzi o ból pleców Poznań oferuje wszelkiej maści chiropraktyków, dlatego znaleźć odpowiednią osobę nie było specjalnie trudno.

Już po pierwszym zabiegu byłem w stanie funkcjonować relatywnie dobrze – siedzenie przy komputerze nie było katorgą, nie miałem też problemu z zaśnięciem, co przez ból pleców było czasami problemem. Znaczna poprawa nastąpiła jednak po kilku masażach – ból powoli odchodził w niepamięć, a ja mogłem normalnie żyć! Lekarz zalecił też zrzucenie wagi, by odciążyć kręgosłup – i o ile łatwo powiedzieć, o tyle na pewno spróbuję!