Większość dzieci, po etapie łóżeczkowym, przechodzi przez etap spania z rodzicami. Kiedy jednak zdecydujemy, że chcemy odzyskać swoje łóżko i jednocześnie usamodzielnić naszą pociechę, stajemy przed trudną decyzją, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo dziecka, gdy nie będziemy nad nim czuwać, a ono samo będzie spało.

Barierka, by dziecko czuło się bezpiecznie

łóżko dziecięce z barierkąBadania potwierdziły, że dzieci niechętnie chcą spać same, ponieważ w pewnym stopniu przechodzą lęk separacyjny, a po części jest to też kwestia spania bez dodatkowych zabezpieczeń. Na takie same lęki cierpi większość rodziców. Z doskonałą odpowiedzią w takich sytuacjach przychodzi łóżko dziecięce z barierką. Wbrew wizji, która może pojawić się w naszej głowie, owe łóżeczko trudno skojarzyć z jakimkolwiek ograniczeniem dziecka. Raczej z zapewnieniem, wspominanego już wielokrotnie, bezpieczeństwa. Dzięki tego rodzaju barierce, nasze dziecko nie musi obawiać się, że spadnie w trakcie snu z łóżka, a i my ów lęk możemy odesłać w niepamięć. Dodatkowo, producenci, którzy decydują się na wytwarzanie łóżeczek z barierką zabezpieczającą, coraz częściej dokładają wszelkich starań, by dzięki tym barierkom, łóżeczko było dla dziecka jeszcze bardziej zachęcające. Z tego też powodu na rynku pojawiają się mebelki z namalowanymi postaciami z bajek lub takie, które mogą stać się częścią większej, pokojowej aranżacji. Oczywiście szata graficzna to nie wszystko, więc producenci w równym stopniu dbają o to, by ich meble miały odpowiednie atesty i certyfikaty poświadczające bezpieczeństwo wykorzystanych materiałów.

Niewątpliwie tego typu łóżeczka dziecięce, mogą ułatwić rodzicom i dzieciom przejście na kolejny etap „dojrzewania” pociechy. Tak naprawdę wystarczy odrobina fantazji producentów i rodziców, by stworzyć produkt, który połączy ze sobą zabawę i bezpieczeństwo.