donice

Zawsze mieszkałam w mieście, i chyba tak to już jest, że dla kogoś kto mieszka w mieście, bardziej interesująca są domki jednorodzinne i ich ogrody. Postanowiłam sobie, że skoro sama nie mogę być na co dzień z naturą, to chociaż zajmę się projektowaniem ogrodów innych ludzi.

Potrafię zaprojektować donice

doniceDlatego poszłam do odpowiedniej szkoły i teraz tylko czekam aż ją skończę i mała architektura miejska będzie mogła być projektowana przeze mnie. Nie mogłam się doczekać, bo na razie miałam tylko praktyki, a na nich nie mogłam tak popuścić wodzów mojej fantazji. Pamiętam, że trochę się tam musiałam hamować. Według mnie ławka parkowa betonowa powinna być odmalowana na nieco żywszy kolor, ale już musiałam zostawić ją taką, jaka była. No ale jeśli chodzi o na przykład donice betonowe, to już mogłam sobie dowolnie wybierać kolory i kwiaty, jakie się w nich będą znajdować. Na praktykach właśnie zajmowaliśmy się tymi kwiatami. Dobieraliśmy odpowiedni rozmiar doniczek do kwiatu. Nieraz kwiat jest na zewnątrz mały, ale korzenie ma długie. Musze przyznać, że trochę się tego wszystkiego nanosiłam, bo na zajęciach praktycznych przenosiliśmy te nowoczesne donice na ich prawidłowe miejsce. Podobało mi się tam, bo mogłam sobie poustawiać według mojego artystycznego zmysłu, ale przyznam, że duże donice były bardzo ciężkie, i ważyły chyba tyle, co ja sama. Najbardziej podobało mi się, że płyta tarasowa jest z takiego drewna i jej zapach nosił się po całym ogrodzie. Nie mogłam się nadziwić, jak to możliwe, że drzewo aż tak pięknie pachnie.

Postanowiłam, że w moim ogrodzie będą tylko drewniane przedmioty, bo są najpiękniejsze, a poza tym ten zapach jest niesamowity. Nie mogę się doczekać, aż będę mogła podejmować już takie normalne zlecenia, jak skończę szkołę i zajmę się pracą.

Zainteresowanych tematem małej architektury miejskiej zapraszam na stronę: http://www.modernline.info.pl