autoklaw

Dziwne urządzenia w gabinecie dentystycznym często zwracają naszą uwagę podczas wizyt dentystycznych. Zazwyczaj nie są to miłe wizyty, dlatego próbujemy skupić swoją uwagę na czymkolwiek, byle nie był to dentysta.

Higiena u stomatologa i działanie autoklawu

autoklaw

Tak więc obserwujemy cały gabinet bardzo dokładnie. W każdym dobrym gabinecie dentysty spotkamy się z zapleczem sanitarnym, gdzie prawdopodobnie będzie stała destylarka do wody oraz będzie zamontowany zlew i wszystkie niezbędne środki czystości. Niektórzy dentyści preferują wodę destylowaną pakowaną w butelkach. Nietrudno się jednak domyśleć, że nie jest to tanie rozwiązanie i że zakupiona destylarka może przyczynić się do znacznych oszczędności w naszym gabinecie. W każdym gabinecie lekarza od zębów jest bardzo jasno i wszędzie zamontowane są specjalistyczne lampy. Sprzęt, który na pewno spotkamy u dentysty to profesjonalny autoklaw. Często nie wiemy jaka jest nazwa tego urządzenia, ale wszyscy wiemy, że wkłada się tam używane narzędzia, po to żeby je dokładnie wysterylizować i odkazić. Wszystko po to, żeby następny klient miał pewność, że się niczym nie zarazi. To bardzo ważna czynność. Można oczywiście sprawić, że nasze narzędzia dentystyczne będą sterylne w inny sposób. Możemy zagotować wodę i zalać nasze naczynia i narzędzia wrzątkiem. Zazwyczaj jednak nie ma czasu na robienie tego samemu, ponieważ klienci czekają w kolejce. Takie urządzenia jak właśnie autoklawy, pomagają nam i wyręczają nas w zadaniu sterylizacji. Nie warto oszczędzać na tych urządzeniach. Od nich zależy jakość świadczonych przez nas usług.

Doświadczenia niektórych dentystów, pokazały, że nie warto oszczędzać na zdrowiu swoich klientów. Niektóre urządzenia dentystyczne wydają nam się dziwne i niepotrzebne, w rzeczywistości są niezbędne i bardzo użyteczne.