W nowoczesnych apartamentach i mieszkaniach coraz częściej proponowane są elementy drewniane jako wykończenia, lub podłogi. Wnętrze nabiera dzięki temu cieplejszego charakteru. W harmonii z naturą tworzone są zarówno salony, jak i sypialnie.

Oleje i lakiery Bona do pielęgnacji drewna

bona trafficJakie gatunki drewna można stosować w domowych rozwiązaniach? Niezależnie od tego, jakie drewno wybierzemy, możemy być pewni ciekawego efektu na długie lata. Olej do blatów kuchennych stosuje się, kiedy decydujemy się na drewniane wykończenia w pobliżu sprzętów agd. Odpowiednio zaimpregnowana powierzchnia może pozostawać w kontakcie z żywnością. Olej osmo także jest środkiem dodatkowo zabezpieczającym drewniane powierzchnie przed pękaniem, a jego cena jest korzystna. Lakierowane deski na podłodze dodają wnętrzu rustykalnego uroku. Są bezpieczne dla alergików. Dzięki użyciu lakieru bona mega możemy zabezpieczyć powierzchnię przed śladami powstającymi w trakcie używania na niej obuwia. Zapach żywicy ze świeżego drewna przywodzi na myśl las i pozwala się zrelaksować. Najbardziej popularne gatunki drewna, które można powlec lakierem bona traffic, to jesion, orzech, dąb lub merbau. Różnią się one od siebie kolorystyką i odpornością na zużywanie. Lakier najlepszy bona traffic hd konserwuje drewno na podłodze i zapobiega gromadzeniu się kurzu w szczelinach. Można go stosować na każdym gatunku drewna. Warto pamiętać, że poza podłogami, w mieszkaniu możemy zastosować drewniane dodatki takie jak wazony, panele na ścianę lub meble. Wszystko może tworzyć oryginalną całość i miejsce, do którego chcemy wracać.

Producenci przewidują długotrwałe gwarancje na drewniane wykończenia, więc możemy spokojnie planować indywidualne aranżacje. Można brać pod uwagę renowację drewnianych mebli, co doda oryginalności wnętrzu.