dmuchane atrakcje

Praca animatora zabaw jest bardzo ciężka. Nie chodzi tu o samo wymyślanie zabaw, strojenie się odpowiednio do sytuacji itp. Chodzi po prostu o pracę z dziećmi. Nie od dziś wiadomo, że dzieci bywają różne.

Dmuchane atrakcje na urodzinach dla dzieci

dmuchane atrakcjeJedne są grymaśne i krzykliwe, inne natomiast siedzą cichutko jak aniołki. Idąc do takiej pracy musimy być jednak przygotowani na obie wersje. Nie możemy krzyknąć na takie dziecko gdy nas bije, ani ogólnie podnieść na nie głosu. Wiele pociech nie reaguje kompletnie na jakiekolwiek zakazy i nakazy. Sama byłam świadkiem gdy dziecko turlało się po podłodze w supermarkecie ponieważ nie dostało upragnionych ciastek. Niestety bezstresowe wychowanie jest coraz bardziej popularne, a co za tym idzie, mamy więcej dość niesfornych dzieci. Jeśli nie słuchają one swoich rodziców, mamy pewność, ze nie posłuchają też nas.
Tak są po prostu nauczone i wychowane. Jakie wiec zrobić atrakcje w plenerze dla dzieci by każde z nich było zadowolone? Przede wszystkim muszą być to atrakcje ciekawe ale i różnorodne. Wiadomo, że dziecko nie jest w stanie skupić się na jednej rzeczy przez godzinę czy dwie. Oczywiście nie wszystkie, lecz ogromna większość. Nawet człowiek nie jest w stanie zbyt długo skupiać się np. w muzeum. Dlatego atrakcje muszą się co rusz zmieniać. Gdy dziecko cały czas jest zainteresowane, nie pomyśli o grymaszeniu i złym zachowaniu. Tak organizacja imprez dla dzieci jest wiec dużo bardziej odpowiedzialna niż nam się wydaje. Dzieci chyba najlepiej reagują na coś nietypowego. Może to być wróżka, klaun czy jakieś dmuchane atrakcje. Oczywiście możemy do tego włączyć też bardziej pospolite zajęcia jak rysowanie i kolorowanie. To wszystko powinno być przeplatane jakimiś swobodnymi zabawami dzieci. Takie atrakcje na imprezy dla dzieci możemy znaleźć w internecie.

Jest mnóstwo ciekawych szablonów do malowania, atrakcji do wynajęcia itp. Najlepiej jednak gdy dzieci mogą czymś się wykazać, np. zbudowaniem zamku czy zrobieniem naszyjnika z muszelek. Jeśli jednak nie mamy cierpliwości, to nie zawód dla nas.