Czasem zdarzają się takie sytuacje, w których warto skorzystać z usług detektywistycznych. Okazuje się, że detektyw jest w stanie pomóc w wielu różnych sprawach. Zajmuje się on np. wywiadem gospodarczym. Zlecenia tego typu kierowane są do detektywa przez firmy, instytucje różnego rodzaju.

Wywiad gospodarczy przeprowadzany przez detektywa

profesjonalny detektyw działający na śląskuDetektyw może przykładowo zająć się wykrywaniem nieuczciwej konkurencji. Wiadomo, że w Polsce mamy gospodarkę wolnorynkową i każdy może otwierać taką działalność, jaką chce, jeśli tylko jest zgodna z prawem. Nikt nie ma monopolu na swoje usługi. W związku z tym czasem dochodzi do sytuacji, w których jedna firma stara się zniszczyć drugą. Na tym polega nieuczciwa konkurencja. Detektyw stara się sprawdzić, czy działania konkurencji na pewno są zgodne z prawem. Może on również sprawdzić, jaka była przeszłość konkretnej firmy. Taki profesjonalny detektyw działający na śląsku zajmie się również zbieraniem opinii o kontrahencie. Czasem jest to potrzebne. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której jedna firma chce współpracować z inną. Wtedy z pewnością warto wynająć detektywa, który będzie w stanie ocenić, czy taka współpraca rzeczywiście będzie się opłacać i czy firma jest rzetelna. Detektyw może też sprawdzać wiarygodność kontrahenta. Chodzi tutaj przede wszystkim o stan majątkowy, ale także kondycję finansową danej firmy.

Ocena wiarygodności składanych dokumentów również należy do zadań detektywa. Detektyw także stara się ujawnić majątek ukryty. Sytuacja prawna kontrahentów może zostać ustalona właśnie przez detektywa. Z usług detektywów korzystają czasem banki i parabanki, które pożyczają pieniądze. Detektyw przydaje się do sprawdzenia wiarygodności kredytobiorców. Detektyw ma naprawdę bardzo duże pole do popisu, jeśli chodzi o wywiad gospodarczy.